O nas – Szóstka

O nas

To ważne, kto będzie uczył Twoje dziecko

Nauczanie online wymaga od nauczyciela wysokich kwalifikacji. W naszym zespole znajdziesz profesjonalnych nauczycieli matematyki, którzy mają za sobą praktyczne doświadczenie w prowadzeniu lekcji zdalnych na żywo.

Jest wśród nas nauczyciel akademicki, doktor nauk matematycznych, autor wielu materiałów dydaktycznych przeznaczonych do lekcji online, w tym również zadań stworzonych specjalnie na potrzeby uczniów „Szóstki”.

Są również nauczyciele szkolni z wieloletnim doświadczeniem, prawdziwi pasjonaci swojego zawodu, zaangażowani w organizację konkursów matematycznych i kół zainteresowań. Wszyscy oni w ostatnim czasie mieli okazję przekonać się, że uczyć z sukcesem matematyki można również zdalnie, a narzędzia dostępne przez internet dają często nawet większe możliwości niż szkolna tablica!

Nauczanie online nie jest  tylko przeniesieniem nauki z klasy do internetu. Metody stosowane w tradycyjnym nauczaniu tracą na skuteczności, jeśli próbuje się je stosować w lekcjach przez internet. W zamian za to internet daje nam wachlarz nowych, atrakcyjnych dla młodego człowieka metod nauczania.

Dostępne przez internet technologie umożliwiają na przekonującą i atrakcyjną wizualizację pojęć matematycznych. To bardzo ułatwia uczniowi ich zrozumienie i wyrabia “matematyczną intuicję”, dzięki której uczeń płynnie porusza się w świecie matematyki. Przykładem może być tu dynamiczna wizualizacja siatki figury przestrzennej. 

W “Szóstce” rozumiemy jakie możliwości wzbogacenia procesu dydaktycznego niesie internet i umiemy się nimi posługiwać. Nasi uczniowie korzystają z interaktywnych plansz ćwiczeniowych, na których mogą dopasowywać do siebie elementy, uzupełniać brakujące części rozwiązania, a nawet układać matematyczne puzzle albo pokonywać labirynt matematycznych zagadek!

Przeczytaj artykuł o “Szóstce” na portalu Czas  Dzieci