fbpx

O nas

Matematyka online - nowe możliwości

Nauczanie online nie jest prostym przeniesieniem nauki z klasy do internetu. Metody stosowane w tradycyjnym nauczaniu tracą na skuteczności, jeśli próbuje się je stosować w lekcjach przez internet. W zamian za to internet daje nam wachlarz nowych, atrakcyjnych dla młodego człowieka metod nauczania.

Dostępne przez internet technologie umożliwiają na przekonującą i atrakcyjną wizualizację pojęć matematycznych. To bardzo ułatwia uczniowi ich zrozumienie i wyrabia "matematyczną intuicję", dzięki której uczeń płynnie porusza się w świecie matematyki.

To ważne, kto będzie uczyć Twoje dziecko

W "Szóstce" rozumiemy jakie możliwości wzbogacenia procesu dydaktycznego niesie internet i umiemy się nimi posługiwać. Nasi uczniowie korzystają z zadań interaktywnych, na których mogą dopasowywać elementy, uzupełniać brakujące części rozwiązania, układać matematyczne puzzle albo pokonywać labirynt matematycznych zagadek!

Nauczanie online wymaga od nauczyciela wysokich kwalifikacji. W naszym zespole pracują wyłącznie profesjonalni nauczyciele matematyki, posiadający niezbędne przygotowanie dydaktyczne oraz uprawnienia do nauczania. Wszyscy posiadają praktyczne doświadczenie w prowadzeniu lekcji zdalnych. W klasach ósmych zajęcia prowadzą nauczyciele będący egzaminatorami w egzaminach ósmoklasisty. Wiedzą, na co zwrócić uwagę, aby dobrze przygotować naszych uczniów do egzaminu.

Nasi nauczyciele potrafią nawiązać dobry kontakt z uczniem, a małe grupy gwarantują, że każdemu można poświęcić odpowiedni czas.

Nasz zespół

Wioletta Zych

Nauczyciel z ponad 20-letnim stażem. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie na kierunku matematyka. Uczy w szkole podstawowej, a dawniej również w gimnazjum. Od wielu lat jest także egzaminatorem CKE - w przeszłości w egzaminie szóstoklasisty i gimnazjalnym, a obecnie w egzaminie ósmoklasisty.

Arkadiusz Lotek

absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku matematyka, od 18 lat nauczyciel matematyki na poziomie szkoły średniej. Wielokrotnie zaangażowany jako egzaminator CKE na egzaminach maturalnych z matematyki. W swoim życiorysie zawodowym pochwalić się może współpracą z Wydawnictwem Pedagogicznym Operon. Prawdziwy pasjonat nauczania, który potrafi w sposób innowacyjny i twórczy wykorzystać narzędzia komunikacji zdalnej do pracy z uczniem.

Gabriela Parka

absolwentka studiów matematycznych I stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, obecnie finalizuje studia II stopnia. Od 2019 roku pracuje jako nauczyciel matematyki - w znacznej mierze online - w krakowskich szkołach podstawowych i prywatnych instytucjach edukacyjnych.

Katarzyna Adamska-Fryz

ukończyła studia informatyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracowała jako tester oprogramowania, programista a następnie ponad 10 lat jako kierownik projektów IT. Od roku 2019 prowadzi własną firmę, w ramach której realizuje projekt edukacyjny Szkoła Matematyki Szóstka.